Får kapteinsbindet: - Veldig gøy

Det er Sigurd Kvile som får æren av å bære FFKs kapteinsbind i 2025. Med i kapteinsteamet er Simen Rafn, Stian Stray Molde og Leonard Owusu. (Foto: Qwerty AS)

Annonse:

Fredrikstad Fotballklubbs nye kaptein heter Sigurd Kvile. Midtstopperen fra Bergen får den gjeve oppgaven av å lede det rødhvite mannskapet.

- Det er først og fremst veldig gøy. Jeg gleder meg til oppgaven, forteller klubbens nye kaptein.

Sigurd Kvile bar kapteinsbindet under flere av treningskampene vinter.
Sigurd Kvile bar kapteinsbindet under flere av treningskampene vinter.

Ble overrasket – og glad

Kvile forteller at han ble litt overrasket da han fikk beskjeden, men at det først og fremst var gøy og spennende å bli utvalgt til kaptein.

- Jeg liker å tro at jeg får rollen av å være meg selv. Både på og utenfor banen. Det er et ansvar jeg og resten av kapteinstemaet ser frem til å ha, sier stopperen, som for øyeblikket er på vei tilbake fra en skade.

Bidra på andre måter

- Nå som jeg er skadet gjelder det å bidra på andre måter. Det kan for eksempel være i sosiale settinger som å fleipe litt for å få opp stemningen, eller taktiske diskusjoner i forbindelse med treninger, sier han og legger til:

- Men i bunn og grunn skal det ikke endre noe ved meg, jeg skal bare fortsette å være meg selv.

Kvile er foreløpig i opptrening etter en skade. (Foto: Qwerty AS)
Kvile er foreløpig i opptrening etter en skade. (Foto: Qwerty AS)

- Bro mellom trenerapparatet og spillergruppen

Kvile ble operert tidligere i vår, og er for øyeblikket i gymmen og trener seg opp. Akkurat når han er tilbake på banen er usikkert, men selv håper han å kunne bidra i løpet av våren.

Det betyr at visekaptein Simen Rafn vil bære kapteinsbindet til Kvile er tilbake i spill. Stian Stray Molde og Leo Owusu er også i kapteinsteamet.

- Det er en fin gjeng. Vi blir en slags bro mellom trenerapparatet og spillergruppen, så det blir noen flere møter på oss gjennom sesongen.

Annonse fra Eliteserien: