
FFK Kvinner: Jakten på opprykk er i gang
FFK Kvinner er godt i gang med sin sesong, og står med full pott etter tre spilte seriekamper.
FFK Kvinner står med 9 poeng etter tre kamper og har kommet godt i gang i jakten på opprykk. I alle kampene har vi tidvis spilt veldig god fotball og ser at jentene har blitt tryggere i rollene sine. Vi ser også at mye av det som jobbes med på treningsfeltet ses igjen i kampene.
Kampbildene har vært annerledes enn i fjorårssesongen. Da måtte vi ofte forsvare oss dypere i banen og utnytte kontringsmuligheter på motstanderne.
Nå møter vi lag som ligger lavt i banen, og det gjør at vi må angripe mer mot etablert forsvar. Det krever at vi utvikler oss i den delen av spillet, og har flere løsninger på hvordan vi kan straffe våre motstandere, uansett hvordan de møter oss.
Vi har hatt litt skader og sykdom på nøkkelspillere i starten på sesongen, så vi ikke har fått mønstret helt fulltallig på trening og kamp så langt, men det ser ut til at vi snart nærmer oss en full tropp. De som har kommet inn i laget har gjort sine saker bra, og viktigheten av en sulten tropp blir en av våre styrker fremover. Vi ønsker enda tøffere konkurranse om plassene. Det vil utvikle oss videre, og gi oss gode muligheter til å endre på kampbilder og skape ny energi i kamper.

Kråkerøy-jenta Johanne Beck, med erfaring fra 2 divisjon, har nylig signert for oss. Nå er hun i gang med å jobbe seg fysisk opp igjen etter et opphold fra fotball. Vi jobber også med ytterligere spillere inn, da vi mister noen spillere til høsten på grunn av studier. I tillegg er det flere spennende jenter på J17 laget som vi håper skal ta steg gjennom sesongen og få spilletid på A laget.
Vi slår oss ikke til ro selvom sesongstarten har vært god. Nå skal vi bruke treningene godt fremover, og fokusere på hvordan vi kan bli bedre som lag, og hvordan hver spiller kan utvikle seg videre. Allerede til helgen møter vi et av de beste lagene i avdelingen i Kvik Halden. Det er en utfordring vi gleder oss veldig til. Vi skal forberede oss godt, trene hardt, og være klare for hver eneste kamp vi møter opp til.
