.jpg)
Forlenger avtalen: - En av landets aller fremste
Keepertrener Samuel Dirscher har forlenget sin avtale med FFK til ut 2027-sesongen. (Foto: Qwerty AS)
Fredrikstad Fotballklubb og Samuel Dirscher er enige om å forlenge keepertrenerens avtale til og med 2027-sesongen. Samuel kom til FFK allerede i 2018.
- Det føles selvsagt bra at klubben setter pris på jobben jeg gjør, Jeg trives godt med både ambisjonen i trenerteamet og spillergruppen – ikke minst keeperteamet, forteller Samuel.
.jpg)
Blir faglig hovedansvarlig
Samuel har gjennom årene i FFK trent og utviklet keepere i alle aldere, drevet keeperakademi i både Fredrikstad og Østfold, og han har ved flere anledninger vært en del av støtteapparatene til norske U-landslag.
Siden 2023-sesongen har han kun vært tilknyttet A-laget, som assistenttrener med ansvar for keepere og dødballer. Nå blir han også faglig hovedansvarlig for all keepertrening på alle nivåer i FFK.
- Jeg ser frem til å fortsette å utvikle meg i FFK, både som spesialist på keeperne, men også assistenttrenerrollen, sier Dirscher.
Fotballdirektør Joacim Heier skryter av Dirscher, og forteller at han gleder seg over å ha han med på laget i årene som kommer
- Samuel er en av landets aller fremste keepertrenere, med en stor arbeidskapasitet og en innovativ tilnærming til faget. De siste årene har han fått og tatt et økt ansvar for andre områder enn keeperne, bl.a. for dødballer, noe han gjør med samme presisjon og dedikasjon. Vi er svært fornøyde med å ha med oss Sammy videre i FFK i flere år fremover, sier Heier.